Najczęściej zadawane pytania

Jak wyglądają pierwsze kroki w modelingu

Podstawową i pewnie najważniejszą decyzją, którą musisz podjąć na drodze do kariery modelki, jest wybór odpowiedniej agencji, z którą zwiążesz się na najbliższy czas.
W pierwszych tygodniach Agencja umawia Cię z fotografami na szereg tzw. sesji testowych. Agencja inwestuje w sesje tym samym inwestując w Ciebie. Podczas tych sesji nie tylko budujesz swoją książkę ze zdjęciami (tzw.book), ale również poznajesz tajniki pracy na planie i oswajasz się z kamerą.
Co dalej? Więcej informacji znajdziesz na badzmodelka.pl

Jak przygotować się do castingu

Pewnie wielokrotnie słyszałaś o tym jak ważne jest pierwsze wrażenie. To znana zasada, która obowiązuje również w świecie mody. Dlatego tez ważne jest, żebyś odpowiednio przygotowała się do swojego pierwszego spotkania z agencją. My podpowiemy Ci jak!

Przychodząc na casting w jednym z miast, najważniejsze jest, abyś odpowiednio mogła pokazać swoją sylwetkę. Dlatego też najlepiej w takim przypadku sprawdzi się obcisły strój, podkreślający Twoją figurę.

przykładowe zdjęcia i więcej szczegółów znajdziesz na badzmodelka.pl

Umowa pomiędzy modelką i agencją

Umowa pomiędzy agencją-matką (np. Avant Models) a modelką podpisywana jest najczęściej na kilka lat z możliwością automatycznego przedłużenia. Przez cały czas trwania umowy agencja ma obowiązek wyszukiwania zleceń dla modelki, opieki nad nią, kierowania jej karierą i doradzania jej między innymi w sprawach wyglądu, diety i pielęgnacji ciała.

Informacje czym jest umowa na wyłączność na reprezentowanie modelki oraz czym jest dług wobec agencji? Jak się go rozlicza? znajdziesz na badzmodelka.pl

Ile zarabia modelka?

Zarobki modelki zależą od jej rozpoznawalności w branży, a później – od jej pozycji w rankingach. Zadaniem profesjonalnej agencji jest poprowadzenie kariery modelki tak, aby jej zarobki były z roku na rok coraz wyższe. Modelka może liczyć na pierwsze pieniądze już po pierwszych 2-3 miesiącach od podpisania kontraktu. Nawet jeśli nie pójdzie w pokazach w Paryżu i Mediolanie, to zarobi pierwsze 2000-3000 złotych na sesjach do magazynów modowych takich jak ELLE, Glamour czy Cosmopolitan bądź biorąc udział w reklamach niszowych (ale równie prestiżowych) marek modowych.

Orientacyjne stawki modelek sprawdź na badzmodelka.pl

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o aspektach bycia modelką wejdz na

www.badzmodelka.pl